جدول طرح درس روزانه | ||
موضوع درس |
ضرب یک جمله ای و چند جمله ای و تقسیم یک جمله ای بر یک جمله ای | |
عناوین فرعی (رئوس مطالب) |
الف-ضرب یک جمله ای در چند جمله ای ب- ضرب چند جمله ای در چند جمله ای ج- تقسیم یک جمله ای بر یک جمله ای | |
هدف کلی درس |
دانش آموزان با روش صحیح ضرب یک جمله ای و چند جمله ای در چند جمله ای روش صحیح تقسیم یک جمله ای بر یک جمله ای آشنا شوند. | |
هدفهای جزئی |
الف-دانش آموزان با ضرب یک جمله ای در چند جمله ای آشنا شوند. ب-دانش آموزان با ضرب چند جمله ای در چند جمله ای آشنا شوند. ج- دانش آموزان با تقسیم یک جمله ای بر یک جمله ای آشنا شوند. | |
هدفهای رفتاری |
پس از پایان آموزش از دانش آموزان انتظار می رود بتوانند: 1- توزیع پذیری عمل ضرب نسبت به جمع را تعریف کنند. (شناختی - دانش) 2- غیر از مثال کتاب در مورد توزیع پذیری عمل ضرب نسبت به جمع مثالی بزنند. (شناختی – کاربرد) 3-ضرب یک جمله ای در چند جمله ای را بدون اشتباه انجام دهند. (شناختی - درک و فهم) 4- ضرب چند جمله ای در چند جمله ای را بدون اشتباه انجام دهند. (شناختی - درک و فهم) 5- تقسیم یک جمله ای بر یک جمله ای را بدون اشتباه انجام دهند. (شناختی - درک و فهم). | |
رفتار ورودی |
دانش آموزان باید: - مفهوم یک جمله ای و چند جمله ای و روش جمع کردن آنها را بدانند. | |
ارزشیابی تشخیصی |
-1 یک جمله ای را با ذکر مثال بیان کنید. -2 در مورد چند جمله ای مثالب بزنید. -3 تمرینهای داده شده در زمینه جمع جبری یک جمله ای را حل کنید. | |
فعالیت های آموزشی |
فعالیت های معلم |
-1سلام و احوالپرسی، حضور و غیاب و جویا شدن علت غیبت غائبین جلسه قبل -2دقت در وضعیت روحی و جسمی دانش آموزان -3 معرفی درس جدید -4طرح سؤال و برانگیختن توجه و تفکر دانش آموزان در زمینه ی موضوع درس -5توجه به پاسخهای دانش آموزان و تحریک مجدد آنها با طرح سؤالهای جدید -6 ارائه مثالهایی از نمونه ها و غیر نمونه های مطالب درس -7 ارزشیابی تکوینی در طول فعالیت های آموزشی -8 اظهار نظر نهایی در زمینه درستی یا نادرستی تمرینهای حل شده ی دانش آموزان |
فعالیت های دانش آموزان |
-1 گزارش از علل غیبت جلسات قبل -2توجه به مطالب معلم و یادداشت آنها -3تفکردرباره سؤالهای معلم و پاسخ دادن به آنها -4 مقایسه نمونه ها و غیر ارائه شده ی معلم -5 فرضیه سازی و طرح سؤال -6 حل تمرینهای داده شده در کلاس -7مطالعه متن درس و بحث و گفتگو در مورد مفاهیم آن به صورت گروهی -8 جمع بندی مطالب درس | |
روش تدریس |
روش توضیحی، روش پرسش و پاسخ، روش حل تمرین و روش حل مسأله | |
وسایل آموزشی |
کتاب درسی، تخته سیاه، گچ سفید و رنگی، دفتر حضور و غیاب | |
ارزشیابی |
الف- از دانش آموزان خواسته می شود درباره درس ارائه شده اظهار نظر کنند و به این ترتیب میزان علاقمندی آنها به موضوع مورد نظر و فعالیت کلاس مشخص می شود. ب- به سؤالهای زیر پاسخ دهند: -1 توزیع پذیری عمل ضرب نسبت به جمع را در یک سطر بنویسید. -2 در مورد توزیع پذیری عمل ضرب مثالی بزنید. -3 ضربهای چند جمله در چند جمله زیر را حل کنید. تمرینها باید زیر هر سؤال نوشته شود. -4 تقسیمهای یک جمله ای بر یک جمله ای داده شده را انجام دهید. تمرینها باید در زیر هر سؤال نوشته شوند. | |
فعالیت های تکمیلی |
1- متن کتاب در زمینه موضوع درس امروز را با دقت مطالعه کنید. 2-تمرینهای صفحه 53 کتاب را حل کنید و با خود در جلسه آینده به کلاس بیاورید. |
سلام دوست عزیز شما می توانید رایگان سایت خود را در دایرکتوری کاملا فارسی ما ثبت کنید این کار به شما کمک می کند تا در موتور های جستجو اعتبار بیشتری کسب کنید منتظر حضور شما هستیم
اگر با چگونگی ثبت لینک مشکلی داشتید به ادرس زیر بروید
http://dir-link.com/page.php?id=news
اینکار در راستای همایت از ایرانیان صورت گرفته تا بتوانیم خود را به جهانیان معرفی کنیم
دوست خوبم به امید فردایی که ایران و ایرانیان در جهان وب جایگاه اصلی خود را پیدا کنند
سوالی بود با من تماس بگیرید ای دی من vahid_sarhadi2002
موفق باشید
دوست عزیز سلام
به علت علاقه اکثر وبلاگ نویسان تخصصی ، به راه اندازی وبلاگی با نام اختصاصی خود و بدون اجبار در داشتن نام دامنه هایی مانند blogfa , persianblog و غیره ، همچنین داشتن ایمیل با پسوند سایت اختصاصی خود، شرکت Big Robo سرویس جدید" سایت در قالب وبلاگ " را ارائه نموده است.
برای دریافت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمائید:
http://blog.bigrobo.com
و یا با شماره تلفن 77510844 (021 ) تماس بگیرید.